Hobbikertész Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bemutatkozás

3 posters

Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by delida Pént. 27 Márc. 2015, 14:12

Köszönöm a kedves fogadtatást, aranyosak vagytok. Mivel dolgozom, sajnos ritkábban tudok az internethez jönni. Ma pl. szabadságon vagyok, és azt terveztem, hogy kertészkedem kicsit. De annyira hűvös időjárás lett mára, hogy inkább elhalasztottam. Pedig a héten voltak már melegebb napok, csak akkor meg dolgozni kellett.... Hát ez van.
Egyébként varrónőként dolgozom, és a kertészkedés mellett kézimunkázni is nagyon szeretek. Meg persze, mint ahogy a legtöbb háziasszony, sütni és főzni is.

delida
Kiskertész
Kiskertész

Hozzászólások száma : 3
Regisztráció dátuma : 2015. Mar. 21.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by moderika Szer. 25 Márc. 2015, 14:16

Üdv delida!
De jó, hogy csatlakoztál! Megvan az első tagunk. Flowers Köszöntelek én is a fórumon!

Mesélj kicsit magadról. Milyen virágaid vannak? A szobanövények szaporítása érdekes téma lehet, biztos sokan tanulnánk belőle - talán még én is bepróbálkoznék vele. Very Happy

Amethia! Látom töltöttél fel új smiliek-at a hozzászóláshoz, vannak nagyon jópofák. Yes
Ez különösen tetszik: Bear
moderika
moderika
Moderator
Moderator

Hozzászólások száma : 4
Regisztráció dátuma : 2015. Mar. 11.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by amethia Hétf. 23 Márc. 2015, 11:28

delida írta:Sziasztok!

Delida vagyok, és szívesen csatlakozom a fórumhoz.
Én is nagyon szeretek kertészkedni, és a virágaimmal foglalkozni.
Van sok szobanövényem is. Nem tudom, hogy azokkal kapcsolatosan is lehet-e majd írni illetve kérdezni itt a fórumon.
Ha igen, annak nagyon örülnék, mert van néhány fajtám, amit szeretnék szaporítani, csak nem tudom hogy hogyan kell csinálni.
Hátha valaki tudna ebben segíteni.

Kedves delida!
Üdvözöllek a fórumon, örülök,hogy csatlakoztál! Hi  Érezd itt jól magad, -remélem nemsokára még többen leszünk. Smilie

Szobanövényekkel foglalkozó topikot egyenlőre nem indítottam, inkább azoknak a témaköröknek készítettem először topikokat, amik a honlapomon is szerepelnek a menüben. Gondoltam, most már úgyis jön a jó idő, foglalkozzunk inkább a kinti kertészkedéssel, és a környezetünk, vagy az udvar csinosítgatásával.
De természetesen lehet majd indítani szobanövényekkel kapcsolatos topikokat is, ha a későbbiek folyamán erre lesz igény.
Te is megteheted ezt, ha kérdésed van valamilyen szobanövényről, akkor indíts hozzá egy témát bátran.
amethia
amethia
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 30
Regisztráció dátuma : 2015. Mar. 09.

http://www.lilatulipan.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by delida Szomb. 21 Márc. 2015, 21:00

Sziasztok!

Delida vagyok, és szívesen csatlakozom a fórumhoz.
Én is nagyon szeretek kertészkedni, és a virágaimmal foglalkozni.
Van sok szobanövényem is. Nem tudom, hogy azokkal kapcsolatosan is lehet-e majd írni illetve kérdezni itt a fórumon.
Ha igen, annak nagyon örülnék, mert van néhány fajtám, amit szeretnék szaporítani, csak nem tudom hogy hogyan kell csinálni.
Hátha valaki tudna ebben segíteni.

delida
Kiskertész
Kiskertész

Hozzászólások száma : 3
Regisztráció dátuma : 2015. Mar. 21.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by moderika Kedd 17 Márc. 2015, 08:59

Szia amethia!

Én is beköszönök a bemutatkozó topikba, és veled együtt várom a jóidőt, és a fórumozókat, akik remélhetőleg hamarosan csatlakoznak hozzánk.
A napokban én már elültettem pár virágládába az árvácskákat, és átültettem néhány szobanövényt is. Wink

Arra bíztatok mindenkit, hogy regisztráljon a fórumon, és csatlakozzon hozzánk! I love you
moderika
moderika
Moderator
Moderator

Hozzászólások száma : 4
Regisztráció dátuma : 2015. Mar. 11.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by amethia Kedd 10 Márc. 2015, 14:14


Elsőként természetesen én is bemutatkozom.
Amethia vagyok, a fórum adminisztrátora, és a Lila Tulipán Portál szerkesztője.
39 éves kertészkedő anyuka vagyok, kis családommal - párommal és a 10 éves fiammal - Magyarország déli részén, a Mecsek közelében élünk.

20 éve hobbikertészkedem. Szobanövényekkel és virágoskerttel kezdtem anno a "pályafutásom", ami aztán kibővült egy sziklakert kiépítésével, és nagyjából 12 évvel ezelőtt egy konyhakerttel is.
Idén először fogok próbálkozni fűszernövények termesztésével, remélem itt is beszámolhatok majd a sikerekről, vagy a kevésbé sikeres próbálkozásokról.
Kertes családi házunk hatalmas udvarán rengeteg gyümölcsfa és gyümölcstermő bokor is körülvesz minket, így az utóbbi években ismét elővettem nagyanyáink régi receptjeit, és egyre többször próbálkozunk befőttek, lekvárok készítésével, savanyítással, és tartósítással is.

Nagyon szeretek túrázni és kirándulni a családdal. Tavasztól őszig sokat járunk a Mecsekbe, és a közeli kirándulóhelyekre.
A kertészkedés mellett egyik kedvenc itthoni szabadidős programunk a kertben főzés és grillezés, nálunk ez is mindig közös családi program.
Szeretem a teraszra vagy a kerti lakba kiülős meleg nyári estéket is, amikor meg lehet figyelni a csillagokat, és közben jó nagyokat lehet beszélgetni.
amethia
amethia
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 30
Regisztráció dátuma : 2015. Mar. 09.

http://www.lilatulipan.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Bemutatkozás

Témanyitás by amethia Kedd 10 Márc. 2015, 09:10

Ha új tag vagy itt a fórumon, és kezdésként szeretnél írni pár bemutatkozó sort magadról, akkor azt itt megteheted.
Ez senki számára nem kötelező, de az új bemutatkozásokat mindig örömmel veszem/vesszük, és olvassuk. Smilie
amethia
amethia
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 30
Regisztráció dátuma : 2015. Mar. 09.

http://www.lilatulipan.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.